A) Wykładzina ALIK ma 2,4 m szerokości i kosztuje 36,60 zł za 1 metr bieżący. Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny ?

b) Wykładzina BIELIK ma 2,5 m szerokości i kosztuje 14,80 zł za 1 metr kwadratowy. Ile kosztuje metr biężący tej wykładziny ?

3

Odpowiedzi

  • kh24
  • Rozwiązujący
2010-01-21T09:50:38+01:00
A) Wykładzina Alik ma 2,4 szerokości i kosztuje 36,60 zł za 1 metr bieżący. Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny ?
36,6 : 2,4 = 15,25 zł

b) Wykładzina Bielik ma 2,5 szerokości i kosztuje 14,80zł za 1 metr kwadratowy. Ile kosztuje metr bieżący tej wykładziny ?
14,80 * 2,5 = 37zł
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-21T09:52:55+01:00
A)
36,60 : 2,4 = 15,25 zł - tyle kosztuje m² tej wykladziny

b)
14,80 * 2,5 = 37zł - tyle kosztuje mb wykladziny
2 5 2
  • Użytkownik Zadane
2010-01-21T09:57:45+01:00
A)
36,60zł-1mb
1mb=2,4m*1m=2,4m²
36,60zł x=2,4 m² *1 m²
x=(36,60zł*1m²)/2,4m²=15,25 zł

odp:Metr kwadratowy wykładziny Alik kosztuje 15,25 zł

b)
14,80zł - 1m²
1m² = 2/5 mb
14,80zł x=2/5mb 1mb
x=(14,80zł*1mb)/(2/5mb)
x=37 zł

odp:Metr biężący wykładziny Bielik kosztuje 37 zł.




1 5 1