1
prostokątną podłoge o długości 3,7m i szerokosci 2,8m wyłozono plytkami kwadratowymi o boku 20cm. ile płytek uzyto do wyłozenia tej podłogi?
2
sciana ma 3,7m dlugosci i 2,9 wysokosci.ile kosztowalaby tapeta na sciane jesli jedna rolka tapety wystarcza na 5m kwadratowych i kosztuje 24,80
3
garaz ma 5,5m dlugosci i 4m szerokosci i 3m wysokosci jaki jest koszt farby do pomalowania scian i sufitu jesli jedna puszka kosztuje 12,70 i wystarcza na 5 metrow kwadratowych powierzchni.

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-21T12:25:21+01:00
Zad.1]powierzchnia podłogi:
3,7m×2,8m=10,36m²
powierzchnia 1 płytki w m²:
20cm=0,2m
a²=0,2m²=0,04m²
ilość potrzebnych płytek:
10,36:0,04=259płytek potrzeba na podłogę
zad.2]
powierzchnia ściany:
3,7m×2,9m=10,73m²

ilość potrzebnych rolek tapety:
10,73:5=2,146 sztuk tapety
czyli trzeba kupić 3 rolki tapety
koszt 3 rolek=3×24,80zł=74,40zł tyle kosztowałaby tapeta
zad.3]
powierzchnia sufitu:
5,5m×4m=22m²
nie wiadomo ile jest których ścian, bo w garażu są chyba 3 ściany, bo czwarta to wjazd i tam nie ma ściany
nie wiadomo też jakich ścian jest ile
ale chyba tak:
2 sciany mają wymiary 5,5m na 3m=2×5,5×3=33m²
powierzchnia tylnej ściany=3×4=12m²
ilość do pomalowania:22+33+12=67m²

ilość potrzebnych puszek:
67:5=13,4 sztuki
czyli trzeba kupić 14 puszek
koszt zakupu puszek:
14×12,7=177,80zł= koszt farby
2010-01-21T12:28:42+01:00
1)
3,7m=370cm
2,8m=280cm
pole podłogi:
370cm*280cm=103600cm²
płytki kwadraty o boku 20cm
obliczam pole 1 plytki:
20cm*20cm=400cm²
obliczam ilość plytek:
103600/400=259płytek
odp:potrzeba 259 płytek.

2)
pole sciany:
3,7m*2,9m=10,73m²
trzeba kupic 3 rolki, bo jesli kupimy 2 to bedzie za malo.
cena:
3*24,80=74,4zł

chyba, ze zaklam, ze mozna kupic tapete "po kawalku" . wtedy dokladna cena wyniesie:

5m² ---------- 24,80zł
10,73m² -------- x
x=10,73*24,8/5=53,23zł
2010-01-21T12:32:55+01:00
Zad1.
Zamieńmy metry na cm: 3,7m=370cm 2,8m=280cm
Najpierw obliczamy pole tej podłogi. A więc:
370*280 =103600cm²
Podzielmy teraz pole podłogi przez pole jednej płytki(czyli 20*20 =400cm²) i Wyjdzie nam Ile potrzeba płytek na pokrycie podłogi:
103600/400 =256 PŁYTEK
Zad2.
Tutaj również najpierw obliczmy pole ściany. Nie zmieniajmy jednak na metry gdyż cenę za Tapetę mamy w metrach.
3,7*2,9 =10,73 m²
Ponieważ rolka starcza na 5 metrów to potrzebujemy 2 rolki i kawałek ... jednak nie możemy kupić kawałka rolki to musimy całą ( będzie na potem) zatem 3* 24,80 =74,4
jakby ktoś się uparł to obliczmy cenę z krojona rolką czyli dokladnie 10,73m² zatem za 5m rolki zaplacimy 24,80 a za 1 m :
24,80 / 5=4,96
za 10,73 metra zaplacimy: 10,73* 4,96=53,22zł (czyli troche mniej no :))
zad3.Garaż (taki normalny) ma 3 ściany boczne Drzwi Sufit i Podłogę.... Malujemy jednak tylko 3 ściany i sufit. zatem obliczmy pole tych figur. Są to 2 identyczne ściany 1 ściana mniejsza i Sufit
1 dwie ściany=
2 x 5,5m x 3m=33m²
ściana mniejsza=
4m x 3m = 12m²
Sufit:
4m x 5,5m= 22m²
Łącznie mamy 67m² Trzeba kupić tak jak by na 70 metrów farby bo nie kupimy "troszkę" farby zatem 70m ÷5 x 12,70=177,8 ZŁOTYCH .Tyle wyda się na farbę :)