Odpowiedzi

2010-01-21T17:34:31+01:00
Szkoła za sto lat, byłaby całkowicie skomputeryzowana. Nie uczylibyśmy się pisać ręcznie lecz na klawiaturze. Nie musielibyśmy czytać już książek. Lekcje wychowawcze prowadziłby robot. Zamiast tablicy w klasach byłyby telewizory, na których wyświetlałyby się notatki. Każdy uczeń miałby swojego laptopa, wzamian za zeszyty. W każdej szkole stołówka z fastfood'ami. Brak ograniczeń w zakresie internetu. Jednym słowem byłoby idealnie. Byłoby to wszystko czego w dzisiejszych czasach potrzebuje młodzież.
39 1 39
2010-01-21T17:45:59+01:00
Moim zdaniem za 100 lat szkoła będzie zupełnie inna niż dziś. Z pewnością placówki edukacyjne zdominuje technologia, która już dziś poprawia realia szkolne. Być może w przyszłym wieku nie będzie potrzeby wychodzenia z domu, aby zaliczyć liceum, gimnazjum czy studia. Szkoły zostaną zlikwidowane, gdyż dzięki sieci nauka stanie się łatwa, szybka i przyjemna. W nielicznych gimnazjach lub liceach, klasy będą profilowane. Możliwe, że z wyjątkiem przedmiotów wybieranych uczniowie nie będą musieli się uczyć nielubianej geografii albo chemii. W całej szkole zainstalowany będzie monitoring, który zmniejszy do 0 problem przemocy, narkotyków czy innych używek.
Nie wiem czy chcę być świadkiem przemiany szkolnictwa, bo wolę nie żywić się marzeniami. Jednak wiem, że zmiany są niezbędne, aby nie stanąć w miejscu i nie wstydzić się swojej narodowości.
247 4 247