×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz recenzje książki nie bierzcie z neta.nie mogą być: kamienie na szaniec,latarnik,kamizelka,siłaczka,oskar i pani róza,niezwykle wakacje,zapalka na

zakrecie,ida sierpniowa,to my,kamila,
1

Odpowiedzi

2009-09-30T20:56:38+00:00
Ostatnio wpadła mi w ręce książka pt. "Szesnaste lato Hanki" Janiny Barbary Górkiewiczowej. Powieść ta wciągnęła mnie i przeczytałam ją jednym tchem.
Książka opowiada o szesnastoletniej Hance, która powraca do domu z internatu w Karpinie na wakacje. Przyjeżdża z nią jej przyjaciółka Danka - wychowanka Domu Dziecka. W Korowcu spotykają kolegę z liceum - Zbyszka. Jednak szczęśliwe chwile zakłóca tragedia... [śmierć matki]
Książka napisana jest w prosty, dostępny dla każdego sposób, a zarazem dowcipnie. Zmuszą nas - czytelników do głębszego zastanowienia się nad sensem życia. Każe cieszyć się każdą chwilą spędzoną z najbliższymi. Porusza również problem wychowanków Domu dziecka często traktowanych przez nas jak ludzie gorszej kategorii. Widzimy, że są oni tacy sami jak my - wartościowi, pełni uczuć...
Śmiało mogę polecić tę książkę wszystkim, którzy lubią "głębsze" lektury. Takie, nad którymi trzeba sięzastanowić. "Szesnaste lato Hanki" świetnie nadaje się na jesienny wieczór. ;)
lub


Książka, której treśćbardzo mnie poruszyła - to "Niespokojne godziny" Ireny Jurgielewiczowej. Chociaż akcja rozgrywa się na początku lat 60-tych, problemy, które porusza w tej powieści są nadal aktualne.
Kasia - główna bohaterka - to duma rodziców. jest miła, uczynna, dobrze sięuczy. Rodzice faworyzują ją i traktują inaczej niż syna.
W Warszawie Kasia poznaje chłopca, który jest traktowany w rodzinie tak jak jej brat. Przyjaźń z Januszem pomaga jej zrozumieć stosunki panujące między nią, bratem i rodzicami.
Ta mądra powieść porusza bardzo ważny problem nierównego traktowania przez rodziców swoich dzieci. Prowadzi to do konfliktów. Dziecko czuje się mniej kochane, odrzucone i samotne. Szuka akceptacji i zrozumienia wśród obcych, co często prowadzi do wejścia w złe towarzystwo, narkotyków itp.
Innym problemem jest brak kontaktu między rodzicami a dziećmi. Zaspokojenie potrzeb materialnych dziecka nie daje szczęścia, jeśli w rodzinie nie ma zrozumienia i miłości.
Chyba każdy z nas przeżywał rozterki dotyczące swoich relacji z rodzicami, bratem lub siostrą. Na te "dolegliwości" polecam tę książkę. Po jej przeczytaniu człowiek inaczej patrzy na otaczających go ludzi. Polecam ją przede wszystkim tym, którzy czytając lubią zastanowić się nad sobą i drugim człowiekiem.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci