Odpowiedzi

2010-01-21T19:07:15+01:00
120kg * 2zł = 240 (tyle zapłacił)
120kg * 40% = 48kg
120kg * 60% = 72kg
2zł * 30% = 0,6zł
2zł * 20% = 0.4zł
48kg * 2,6zł = 124,6zł
72kg * 2,4zł = 172,8zł

124,6zł + 172,8zł = 297,4zł (za tyle sprzedał)
297,4zł - 240zł = 57,4zł (zysk)

26 1 26
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-21T19:11:09+01:00
Koszt truskawek sprzedanych z trzydziestoprocentowym zyskiem:
0,4 × 120kg × 2zł × 1,3 = 48kg × 2,6zł = 124,8zł

Koszt truskawek sprzedanych z dwudziestoprocentowym zyskiem:
0,6 × 120kg × 2zł × 1,2 = 72kg × 2,4zł = 172,8zł

Koszt całego towaru (z zyskiem):
124,8zł + 172,8zł = 297,6zł

Koszt całego towaru (bez zysku):
120zł × 2zł = 240zł

Zysk:
297,6zł - 240zł = 57,6 zł

Odp.: Sprzedawca zyskał 57 złotych 60 groszy.
11 3 11