Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-21T18:53:45+01:00
1. Kilogram szynki góralskiej kosztuje 32,50 zł . Ile Kosztuje 24 dag tej szynki ?

1 kg = 32,5zł
0,24 kg = x

x= (32,5 * 0,24) / 1
x= 7,8

Odp: 24 deko kosztuje 7,80 zł

2.Za 0,7 kiełbasy zapłacono 11,9 . Ile kosztuje kilogram tej kiełbasy >

0,7 kg = 11,9zł
1kg = x

x= (1*11,9) / 0,7
x= 17

Odp: kilogram kiełbasy kosztuje 17 zł
1 5 1
2010-01-21T18:57:29+01:00
1.
kg=100dag
100-32,5zł
24-x (licz na skos)
x=24*32,5:100= 7,8
Odp. 24dag Szynki kosztuje 7,8zł

2.
0,7-11,9
1-x
x=11,9/0,7=16,7
Odp. Kg kiełbasy kosztuje 16,7zł.