Odpowiedzi

2010-01-22T16:02:28+01:00
2*1,5x+6x=4,50
3x+6x=4,50
9x=4,50
x=4,50 : 9
x=0,5

1 grapefruit kosztował 1,5 * 0.5=0.75zł
1 kiwi 0,5zł
2010-01-22T16:05:12+01:00
X-cena grapefruita
y-cena kiwi

2x+6y=4,5
x=1,5y

3y+6y=4,5
9y=4,5
y=0,5
x=1,5razy0,5=0,75
2010-01-22T16:08:01+01:00
2g+6kiwi=4.50 zł
g=1,5kiwi
2g=3kiwi
9kiwi=4.50 zł
1kiwi=4.50 zł ÷9=0,5 zł
2g=4.50-(0.5×6)=4.5-3=1.5 [zł]
g=0.75 zł
odp.jeden grejfrut kosztuje 0.75 zł ,a kiwi 0.5 zł.


poprosze najlepsza ;)