Odpowiedzi

2010-01-24T09:22:59+01:00
Zuzanna ma 12 lat.
Urodziła się w Warszawie, lecz obecnie mieszka w Krakowie. Jej dziadek był niemieckim żołnierzem a babcia gospodynią która pracowała u niemieckich hrabiów.
Dziewczynka w wieku siedmiu lat straciła matkę która zginała w wypadku samochodowym. Zuzannę wychowuje ojciec.
Dziewczynka urodziła się 9 czerwca 1998, obecnie chodzi do szkoły podstawowej w Krakowie nr 34.
Zuzanna nie lubi tańczyć ani śpiewać. Jest zwykłym, przeciętny dzieckiem. Niedługo z ojcem wyprowadza się do Warszawy.
2 5 2
2010-01-24T10:16:51+01:00
Charakterystyka Zuzanny Pevensie
na podstawie książki
Opowieści z Narnii Lew, Czarownica i Stara Szafa.

Zuzanna to 12-letnia dziewczynka. Mieszka ona w Londynie razem ze swym rodzeństwem : Piotrem, Edmundem i Łucją.
Urodziła się w 1928 roku. Ma dwoje młodszego rodzeństwa : Łucję, Edmunda oraz starszego brata Piotra. Bardzo się o nich troszczy. Jednak nie jest dla nich pobłażliwa , tak jak Piotr. Uznaje ona zasadę, iż należy być wyniosłym, by rodzeństwo czegoś się nauczyło. Tak więc się zachowuje. Jednak bardzo ich kocha.
Zuzanna była bardzo zarozumiała i wyniosła. Uważała, że do czegoś można dojść myśląc tylko naukowo oraz zapominając o tym, co najważniejsze. Jej życie opierało się tylko na logice.
Podczas II wojny światowej została wysłana przez matkę , razem z rodzeństwem ,do profesora Kirke na wieś. Kobieta chciała uchronić ich od wojny.
Pewnego dnia Łucja powiedziała jej o Narnii - magicznym miejscu, w którym spotkała fauna. Jednak ani ona, ani Piotr nie uwierzyli Łusi. Dopiero, kiedy jako ostatni tam się dostali , uwierzyli.
Podczas podróży, jej brat Edmund uciekł do Białej Czarownicy. Rodzeństwo postanowiło szukać go, i spotkać się z Aslanem, by on go uratował.
W trakcie podróży do Lwa Zuzanna bardzo się zmieniła. Zrozumiała, że myśląc logicznie nie można zdobyć przyjaciół. Zaczęła również bardziej okazywać miłość swojemu rodzeństwu, a zwłaszcza okazała ją Piotrowi. Brat uratował ją przed wilkami, które chciały ją zabić. Wtedy to Zuzanna naprawdę zrozumiała, jak rodzeństwo ją kocha.
Gdy Zuzanna stała się królową Narnii jej życie bardzo się zmieniło. Pokochała tą krainę . Nie chciała jej opuszczać.
Zuzanna podczas podróży bardzo się zmieniła i moim zdaniem, każdy - nawet taki, kto żadnej podróży nie będzie miał okazji przeżyć - może się zmienić na lepsze i zrozumieć, jak bardzo jest kochanym i potrzebnym innym.
5 4 5
  • Użytkownik Zadane
2010-01-24T13:26:35+01:00
Zuzanna to niesamowita dziewczynka. ma wspaniałą osobowość i charakter. urodziła się 30 lipca 1996 w małej miejscowości nad morzem. niestety musiała się z stamtąd przeprowadzić i zostawić wszystko ponieważ wykryto u niej śmiertelną chorobę- raka. kolejnym ciosem dla Zuzanny była śmierć jej rodziców którzy umarli na tą samą chorobę którą wykryli u Zuzi. wtedy dziewczyna trafiła do domu dziecka. miała zaledwie 2 latka. rok później zaczęła specjalistyczną terapię i nagle stał się cud. rak zniknął. lekarze byli bardzo zdziwieni ponieważ nigdy wcześniej niczego takiego nie doświadczyli. okazało się że Zuzanna modliła się codziennie do boga o łaskę dla siebie i o przyjęcie jej rodziców do nieba. wtedy miała tylko 5 lat. 3 lata później adoptowała ją wspaniała rodzina i zamieszkała razem z nimi pod warszawą. tam poznałam ją i się z nią zaprzyjaźniłam.
2 5 2