Odpowiedzi

2010-01-22T21:29:45+01:00
5zł za kilogram bo one sa po tyle samo
7 + 9 = 16
80 : 16 = 5
Proste?
Jasne?
To dobrze!
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-22T21:34:59+01:00
X- cena 1 kg mandarynek
y - cena 1 kg pomarańczy

7x+ 9y =80 /*9
9x + 7y=80 /*-7

63x + 81y = 720
-63x - 49y = -560

32y = 150
y= 4,7

7x + 42,3 = 80
7x = 37,7
x=5,4

x=5,4 (zł)
y= 4,7 (zł)

Odp. Cena za 1 kg mandarynek wynosi 5,4zł, a za 1kg pomarańczy 4,7 zł

Prosze o naj xD


3 3 3
2010-01-22T21:37:15+01:00
X - cena mandarynek
y - cena pomarańczy

7x + 9y = 80
9x + 7y = 80

Korzystam z metody wyznaczników

W = 7*7 - 9*9 = -32
Wx = 7*80 - 9*80 = 560 - 720 = -160
Wy = 7*80 - 9*80 = 560 - 720 = -160

x= Wx/W
x= -160/-32
x = 5zł

y= Wy/W
y= -160/-32
y= 5zł

odp. 1kg mandarynek kosztował 5zł, oraz 1kg pomarańcz kosztował 5zł.

Pozdrawiam,
Buzzy ;-)
1 5 1