Zadanie dotyczy działu pt"Rozwiazywanie układów równań metodą przeciwnych współczynników" jest to zadanie tekstowe:

Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80zł.Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10spinek i zapłaciła 4,60zł.Jaka była cena jednej gumi,a jaka jednej spinki?

dziekuje z góry za pomoc:))

2

Odpowiedzi

2010-01-23T12:02:07+01:00
X-cena gumki do włosów
y-cena spinki do włosów
{4x+6y=4,8 |÷2
{x+10y=4,6 |*(-2)
{2x+3y=2,4
{-2x-20y=-9,2
-17y=-6,8 |÷(-17)
y=0,4
2x+3*o,4=2,4
2x+1,2=2,4
2x=2,4-1,2
2x+=1,2 |÷2
{x=0,6
{y=0,4

Odpowiedź:Gumka kosztowała 0,6 zł a spinka 0,4.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-23T12:02:39+01:00
4x+6y=4,80
x+10y=4,60\-4
4x+6y=4,80
-4x-40y=-18,4
6y-40y=4,80-18,4
-34y=-13,6\\-34
y=0,4

y=0,4
4x+6y=4,80
y=0,4
4x+6*0,4=4,8
y=0,4
4x+2,4=4,8
y=0,4
4x=4,8-2,4
y=0,4
4x=2,4\\4
y=0,4
x=0,6
x=0,6
y=0,4
UWAGA: Pamietaj o pisaniu nawiasu kwadratowego przy parach!!!! 2 równania 1 nawias
1 5 1