Odpowiedzi

2010-01-23T14:19:44+01:00
21.01.2010 W naszej Szkole odbył się Dzień Babci i Dziadków.
Wnuki czekali z utęsnięniem na swoje babcie.
O 12 rozpoczęła się akademia. Głos zabrała Pani dyrektor, potem oddała głos naszym uczniom, wspaniałe pokazali inscenizację pod tytułem" Babcia Dziadek i wnuki"
Wnuki wręczały laurki, kwiatki, i dziękowały dziadkom za to że ich mają.Ten dzien się zakonczył bardzo wesoło, chyba wszyscy byli zadowoleni :)
Według podań był potężnym i zdolnym władcą, który sprawił, że Kreta niepodzielnie panowała w tej części Morza Śródziemnego. Miał ukrócić piractwo i doprowadzić do rozkwitu handlu między państwami greckimi. Był znany ze sprawiedliwości, wobec czego po śmierci został jednym z trzech sędziów w Hadesie – obok Ajakosa i swojego brata Radamantysa. Nie jest do końca zbadane, czy Minos to imię, czy też wyraz ten oznaczał na Krecie słowo król. Od Minosa pochodzi pojęcie kultury minojskiej.

Jego matka po
lol
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-23T14:23:09+01:00
Szkolny festyn rodzinny

Ostatniej soboty odbył się w naszej szkole festyn rodzinny. Na przychodzących gości czekała moc wrażeń. Uczniowie naszej szkoły przygotowali wiele ciekawych atrakcji, które umilały czas wszystkim rodzinom, które mieliśmy zaszczyt gościć. W programie pojawiły się m.in: wyścigi ojca z synem, konkurs ze skakanką i wreszcie, co było gwoździem programu: rodzinny pokaz talentów. Zwyciężyła rodzina państwa Kowalskich, która urządziła zapierający dech w piersiach pokaz sztuk magicznych. Jedzenie i napoje, w tym przepyszna karpatkę, przynieśli sami uczniowie. Każdy więc mógł znaleźć coś dla siebie. Zwieńczeniem całego dnia był pokaz fajerwerków, który zdobył uznanie wśród widzów.
Chciało by się powiedzieć, że częściej chcielibyśmy uczestniczyć w takich imprezach przy naszej szkole. Pozostał lekki niedosyt, ale czekamy z niecierpliwością na następne wydarzenia. Do następnego!

(Jeśli pomogłem Tobie w zadaniu, oznacz proszę moją odpowiedź jak najlepszą)
13 4 13
2010-01-23T14:31:15+01:00
Sprawozdanie ze Świeta Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.09 z okazji Święta Edukacji Narodowej odbyło się w naszej szkole wiele imprez. Uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na gimnazjalistów oraz przeszli chrzest przygotowany przez uczniów starszych klas.
Pozostali uczniowie brali udział w pokazie mody szkolnej pod hasłem "Wiosna – Lato- Jesień – Zima". Zaprezentowano stroje na każdą porę roku , modne i wygodne, odpowiednie do szkoły. Modele niestosownie ubrani byli "wypraszani" z pokazu przez czuwających "szkolnych ochroniarzy". Jak na prawdziwy pokaz przystało nie zabrakło fotoreporterów i dziennikarzy.
W drugiej części , podczas Gali zostały wręczone nauczycielom symboliczne Oscary. Uczniowie porównali nauczycieli do aktorów, a szkołę do planu filmowego. Wszystkim laureatom gratulujemy, a całemu gronu pedagogicznemu życzymy wszelkiej pomyślności!
2 3 2