Odpowiedzi

2010-01-23T15:36:42+01:00
Echternach,jest to miasto we wschodnim Luksemburgu, nad rzeką Sure przy granicy z Niemcami.Żyje tam ok. 4 tys. mieszkańców.
Miasto rozwinęło się wokół założonego w 698 przez św. Wilibrorda opactwa benedyktynów, będącego we wczesnym średniowieczu ważnym ośrodkiem malarstwa miniaturowego.Warto odwiedzić to miasto ponieważ są tam ośrodki turystyczne,w okolicy uprawa winorośli (przemysł winiarski),liczne atrakcje m.in. sieć ścieżek rowerowych do 4 miast Luksemburga, piesze trasy po niemiecko-luksemburskim parku Mullerthal.W czerwcu i w lipcu organizowane są koncerty Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Klasycznej.Znajduje się tam tagże romańsko-gotycki kościół św. Wilibrorda (XI-XIII w.) z kryptą z jego grobem (X w.), gotycki kościół parafialny św. Piotra i Pawła (XIII w.), ratusz (XII-XV w.); pozostałości osadnictwa z czasów rzymskich, średniowieczne umocnienia obronne.
W centrum miasta od XV w. co rok odbywa się taneczna procesja ku czci św. Wilibrorda.
Początki tańczących procesji nie są dokładnie znane, ale musiały być związane z intensywnym ruchem pielgrzymkowym do grobu św. Willibrorda.


2010-01-23T15:53:11+01:00
Miasto Echternach w Luksemburgu warto odwiedzię ponieważ są tam takie zabytki jak: romańsko-gotycki kościół św. Wilibrorda (XI-XIII w.) z kryptą z jego grobem (X w.), gotycki kościół parafialny św. Piotra i Pawła (XIII w.), ratusz (XII-XV w.); pozostałości osadnictwa z czasów rzymskich, średniowieczne umocnienia obronne.
W czerwcu i lipcu koncerty Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Klasycznej (od 1975). W centrum miasta co rok odbywa się taneczna procesja ku czci św. Wilibrorda.