Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-23T16:17:42+01:00
X-cena pączka
y-cena ciastka z kremem
2x+3y=6,90-cena 2 pączków i 3 ciastek
3x+2y=6,90-6,60-cana 3 pączków i 2 ciastek


2x+3y=6,90 |*2 [mnożenie obustronne]
{
3x+2y=6,90-6,60 |*(-3) [mnożenie obustronne]

4x+6y=13,8
{
-9x+(-6)y=-19,8

-5x=-6| :(-5) [dzielenie obustronne]
x=1,2[cena jednego pączka]


18:1,2=15[ilość pączkówa za 18zł]

odp.Zuza za 18zł mogłaby kupić 15 pączków, bo jeden kosztuje 1,20zł.





2010-01-23T16:22:38+01:00
X - pączki
y-ciastka z kremem

2x+3y=6.90
3x+2y=6.60

2x+3y=6.90
3x+2y=6.60/2

2x+3y=6.90
1.5x+y=3 .30

2x+3y=6.90
y=3.30-1.5x

2x+3(3.30-1.5x)=6.90
y=3.30-1.5x

2x+9.90-4.5x=6.90
y=3.30-1.5x

2x-4.5x=6.90-9.90
y=3.30-1.5x

-2.5x=-3/-2,5
y=3.30-1.5

x=1.20
y=1.8
pączek kosztował 1,2 a ciastko 1.8
Odp; Zuzia mogła by kupić15 pączków