Napisz Opowiadanie, do Którego ilustracją mógłby byc wybrany Obraz("Pojedynek Rycerzy",Vittore Carpaccio "Młody Rycerz Na Tle Pejzażu", Loyset Liedet miniatura fragmęt, Ucello "Swiety Jerzy Ze Smokiem")
W Wypowiedzi Uwzglednij
-elemety opisu postaci
-elemety opisu krajobrazu
-opis tego co twoim zdaniem przezywaja bohaterowie
-dialogi bohaterów
Prosze O Szybkie Rozwiazanie
(Opiszcie tylko 1 Obraz)

1

Odpowiedzi

2010-01-23T20:48:09+01:00
Święty Jerzy, rycerz z Kapadocji, często samotnie przemierzał bezdroża w poszukiwaniu ludzi, którzy potrzebują pomocy. Nie był zwyczajnym rycerzem, zamiast szukać sławy w walkach i potyczkach zbrojnych, wolał dzielić smutek z wszystkimi pokrzywdzonymi, a gdy los się odwrócił – cieszyć się z nimi.
Dowiedział się pewnego razu, że wichura zniszczyła domostwa, pozrywała dachy, połamała drzewa oliwne a ludzie wpadli w rozpacz. Ruszył więc konno do zniszczonych wiosek. Droga była trudna – wąska i śliska. W końcu Jerzy trafił nad górskie jezioro, nad brzegiem którego spotkał zapłakaną dziewczynę. Dowiedział się od niej o spustoszeniu, jakie sieje smok wśród ludzi, a ona właśnie wylosowała czarną kulę i będzie jego kolejną ofiarą. Usłyszawszy to rycerz, postanowił wybawić mieszkańców od potwora.
Kiedy wynurzył się z jeziora, rycerz natarł na poczwarę w imię Boże i z łatwością pokonał. Nie chciał przy tym żadnej nagrody, gdyż największą radością dla wojownika było ocalenie życia dziewczyny i niedoszłych ofiar bestii.
Po śmierci Jerzy został wyniesiony na ołtarze. Przez setki lat patronował rycerzom. Wiele obrazów i rzeźb przedstawiało walkę Jerzego ze smokiem. Rycerze opowiadali między sobą, że Jerzy dobywał broni tylko w słusznej sprawie.mysle ze dobrze bo ja dostałam za ta odp 4- poniewaz zapomniałam dialogów i przepraszam ale nie wiem jak wprowadzic dialog..;(prosze nie zgłaszaj spamu jesli bedzie plis ok?
52 2 52