Jeden mężczyzna kupił dwa pączki i jedno ciastko i zapłacił 4,80zł.
Drugi kupił 3 pączki i 2 ciastka i zapłacił 8,10zł.
Ile kosztuje pączek??

A. 1,50 zł
B. 1,80 zł
C. 3,00 zł
D. 3,60 zł

( wszystkie obliczenia konieczne do rozwiązania tego zadania muszą byc zapisane )

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-23T18:36:17+01:00
Cena pączka: x
cena ciastka: y

2x + y = 4,8
3x + 2y = 8,1

-4x - 2y = -9,6
3x + 2y = 8,1

-x = -1,5
x=1,5

3 + y = 4,8 (z pierwszego równania)
y = 1,8

odp. A
2010-01-23T23:08:08+01:00
X - cena pączka
y - cena ciastka

2x+y=4,80|*(-2)
3x+2y=8,10

-4x-2y=-9,60
3x+2y=8,10
-x=-1,50
x=1,50

2*1,50+y=4,80
y=1,80

odp: Pączek kosztuje 1,50 zł.