Za 1 kg jabłek i 1 kg gruszek zapłacono 6 zł.Cena jednego kilograma jabłek (x)stanowi połowę ceny jednego kilograma gruszek (y).Interpretacją tego zadania jest układ równań;
a x+y=6
x=2y
b x+y=6
y=1/2
c x+y=6
x=2
d x+y=6
x=0,5y
i prosze o obliczenia



Maciek ma o dwie czekolady więcej Ewelina.Razem mają dziesięć czekolad .Warunki zadania spełnia para liczb;
a (2,8)
b (6,4)
c (3,7)
d (7,3)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T11:28:58+01:00
Odp.d

x+y=6
x=0,5y

0,5y+y=6
x=0,5y

1,5y=6
x=0,5y

3/2y=6
x=0,5y

y=6*2/3
x=0,5y

y=4
x=2


Odp.b (6,4)

3 4 3
2010-01-24T11:29:52+01:00
1.
a x+y=6
x=2y
b x+y=6
y=1/2
c x+y=6
x=2
d x+y=6
x=0,5y
e 0,5y+y=6
1,5y=6/:1,5
f y=4
x=2

2.
x-czekolady Eweliny
x+2- czekalady Maćka
x+x+2=10
2x+2=10
2x=8/:2
x=4
4+2=6
odp b
4 4 4