Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-24T12:03:10+01:00
2x+y=4,50 /*-2
x+2y=6

-4x-2y=-9
x+2y=6
-3x=-3 /:(-3)
x=1

postawiamy do pierwszego równania
=> 2*1+y=4,50
y=2,50
Odp. Lizak kosztuje 1zł a czekolada 2,50zł.
2010-01-24T12:10:27+01:00
X- jeden lizak
y- jedna czekolada

układ równań:
2x+y=4,50/ *(-2)
x+2y=6

-4x-2y=-9
x+2y=6

-3x=-3
x=1

1+2y=6
2y=5
y=2,50

odp. lizak kosztuje 1 zł, a czekolada 2,50 zł.
2010-01-24T12:10:51+01:00
Lizak - x
czekolada - y

2x + y = 4,50
x + 2y = 6

2x + y = 4,50 \ * -1
x + 2y = 6 \ * 2

-2x - y = -4,50
2x + 4y = 12

-2x + 2x -y + 4y = -4,50 + 12
3y = 7,50 \ : 3
y = 2,5

2x + y = 4,50
y = 2,5

2x + 2,5 = 4,50
y = 2,5

2x = 4,50 - 2,50
y = 2,5

2x = 2 \ : 2
y = 2,5

x = 1
y = 2,5

odp: lizak kosztuje 1 zł, a czekolada 2,50 zł