Oznaczmy przez g cenę guzika w groszach i przez k cenę kołka w złotych .
zapisz używajac wyrażeń algebraicznych.
a) o ile groszy więcej od guzika kosztuje kołek ?
b) Ile złotych trzeba zapłacić za 20 guzików i 3 kołki ?
c) Guzik podrożał o 2 grosze kołek staniał o złotówkę. Ania kupiła 2 guziki i jeden kołek. Ile zapłaciła??

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-25T14:38:05+01:00
A)100k-100g
b)20g+3k
c)2(g-0,02zł)+(k-1)