Wyobraź sobie, że jestes dziennikarzem. Przygody w Bejgole to świetny temat dla prasy . Napisz krutką notkę która ma poinformować, nie wyrażać emocjii . niewyrażać swojej opini zwykła notatka


Na podstawie książki 'Szatan z Siódmej Klasy"


nagrodze naj a i morze być z neta :)Pomocy ! mam to na jutro !

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T19:47:51+01:00
Ostatnio nasza redakcja dowiedziała się, że w dworze w Bejgole znajduje się skarb francuskiego oficera. Pojechaliśmy do dworu państwa Gąsowskich to sprawdzić.
Jak później się okazało do dworu w Bejgole przyjechał uczeń brata pana Iwo- Adam Cisowski. Starł on się z wieloma niebezpieczeństwami, a między innymi oszukał złodziei którzy ciągle nachodzili Gąsowskich.
Adamowi w końcu po poszukiwaniach wskazówek udało się odkryć skarb. Francuski oficer świetnie zaszyfrował dojście go skarbu, lecz nie był to trud dla młodego Cisowskiego.
Chłopak szybko uporał się z listem po francusku, szyfrem na drzwiach oraz drobno zapisanej treści na brodzie jednego z obrazów. Z tego ostatniego dowiedział się, że skarb znajduje się w pniu drzewa. I tak też było. Dziesiątki lat przetrwały piękne rubiny. Tak też zakończyła się tajemnicza zagadka Gąsowskiego dworu.
2 5 2