Za dwa pączki i trzy ciastka z kremem Agnieszka zapłaciła 6zł i 90gr. Gdyby kupiła trzy pączki i dwa ciastka zapłaciłaby o 30gr mnie. Ile pączków mogłaby kupić Agnieszka za 18 zł?

Proszę o wszystkie zapisy, dane,szukane,rozwiązanie i odpowiedz. Zadanie musi być rozwiązane metodą podstawiania (równanie)

2

Odpowiedzi

2010-01-24T19:06:06+01:00
2p+3c=6, 90 /*3
3p+2c=6, 60 /*-2

6p+9c=20, 7
-6p-4c=-13, 2
5c=7, 5
c=1,5

2p+3*1, 5=6, 90
2p=2, 4
p=1, 2

18 zł:1, 2=15 pączków

odp. 15 pączków


Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T19:06:50+01:00
X-cena 1 paczka
y-cena 1ciastka

2x+3y=6,90zł /×3
3x+2y=6,9-0,3 /×-2

6x+9y=20,7
-6x-4y=-13,2

5y=7,5
y=7,5:5
y=1,5zł= cena 1 ciastka

2x+3y=6,9
2x+3×1,5=6,9
2x=6,9-4,5
2x=2,4
x=2,4:2
x=1,2zł= cena 1 paczka

18zł:1,2=15
odp. za 18 zł mogłaby kupić 15 paczków