Odpowiedzi

2010-01-24T19:37:14+01:00
Uważam, że nie wszystko co w życiu ważne, da się przeliczyć na pieniądze. Swoją tezę postaram się poprzeć odpowiednimi argumentami.

Moim pierwszym argumentem jest zdrowie. Choćbyśmy mieli niezliczony majątek, nie zdołalibyśmy kupić za niego formy fizycznej. Jak widzimy, posiadając fortunę, nie zdobędziemy za nią tego, co najważniejsze. Niestety, nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze. Zazwyczaj to co najcenniejsze i najpotrzebniejsze, jest jednocześnie najtrudniejsze do zdobycia.

Kolejnym argumentem są przyjaciele. Aby ich zdobyć, należy być rozsądnym i życzliwym człowiekiem. Żadne pieniądze nie załatwią nam dobrych układów z ludźmi. Trzeba posiadać prawdziwe serce otwarte dla każdego. O wiele lepiej jest być sobą i kochać kogoś tak, jak na to zasługuje. Tacy `sztuczni` przyjaciele nie dadzą Ci ani prawdziwej przyjaźni ani innych ważnych uczuć.

Kolejnym argumentem jest szacunek. Nawet na przykładzie Scrooge z "Opowieści wigilijnej" możemu zauważyć, że same pieniądze nie załatwią uznania i poparcia w oczach innych. Ebenezer posiadając liczną kwotę nie dzielił się nią z innymi. Żył sam, posiadając majątek, który do nieczego mu nie służył. Zazwyczaj osoby bogate nie są zbyt mile spostrzegane w oczach innych. O szacunku nie musimy nawet wspominać.

Uważam, że przytoczone argumenty pozwolą zgodzić się z twierdzeniem, że nie wszystko co w życiu ważne, da się przeliczyć na pieniądze. Jak widzmy, za żaden majątek nie kupimy tego, co w życiu najważniejsze. Chociażby zdrowia czy przyjaciół.

pozdrawiam mam nadzieje ze sie przyda
35 3 35