Odpowiedzi

2010-01-24T21:09:51+01:00
1planeta krola- dla krola wazna jest tylko wladza ludzie sa dla niego tylko poddanymi
2planeta proznego - dla niego wazny jest podziw uwielbienie. prozny lubi pochwaly. ludzie sa dla niego tylko wielbicielami
3planeta pijaka.- pijak mysli tylko alkochol. zalezy mu tylko na tym
4planeta bankiera- zalezy my na posiadaniu roznych zeczy bankier ludzi ignoroje
5planeta latarnika - dla niego najwazniejsza jest odpowiedzialnosc i obowiazek. na jego planecie nie ma czasu ani miejsca dla przyjaciela
6planeta geografa - geograf ma poczucie waznosci. ludzie sa dla niedo tylko badaczami
7 planeta ziemia

1 1 1
  • Użytkownik Zadane
2010-01-24T21:14:10+01:00
Planeta Samotnego Króla-Ulubionym zajęciem króla było wydawanie rozkazów.Nie znosił jakiego kolwiek sprzeciwu.Mały książe zachwycony jego władzą poprosił aby nakazał słońcu aby zaszło.Władca sprawdził o któej godzinie ma zajść słońce i nakazał księciu wtedy przyjść.

Planeta Pijaka-człowiek uzależniony od alkoholu.Najkrótsza wizyta.Pijakowi było wstyd że pije.

Planeta Bankiera-Bankier był osobą,któa ciągle liczyłą gwiazdy,uważał je za własność.Nawet nie zauważył przybycia Małego Księcia.

Planeta Próżnego-Próżny posiadał zabawny kapelusz,którym sie kłaniał,gdy jemu klaskano.Uczył Małego Księcia klaskania.

Planeta Latarnika-Latranik to osoba która wykonuje ciągłą prace.Zapala i gasi latarnie.To osoba któa mogłaby zostać przyjacielem Małego Księcia.

Planeta Geografa-Geograf to uczony,który wie gdzie znajdują się morza,rzeki,miasta góy.Jednakże nie znał ich położenia na swojej planecie.Uważał że od tego są badacze.Badacz musi dostarczyć dowód aby geograf zanotował takie miejsce w swojej księdze.

Planeta Ziemia-Na ziemi mały ksiąze spotkał Kupca ,zwrotniczego,lisa,żmiję.Żmija dokonała jego powrotu na swoją planetą kąsając go.Lis wyjaśnił mu znaczenie słowa oswoić. Zwrotniczy to osoba któa sortuje podróżnych na paczki po tysiąc sztuk.Kupiec sprzedawał pigułki zaspokajające pragnienie.Na ziemi Mały książe zobaczył ogród róż i zawiódłsię bo myślał że tylko on posiada róże.Ale dostrzegł że każda róża jest piękna na swój sposób.