Koszt jednorazowego pojemnika wywozu śmieci kształtuje sie w zależności od wielkości pojemnika zamawianego przez mieszkańców bloku i jest podany w tabeli poniżej.

100 litrów-12 zł
250 litrów-25 zł
500 litrów- 52 zł


1) Który pojemnik opłaca się wybrać mieszkańcom bloku zamieszkanego przez kilka rodzin?
2)O ile złotych tańszy jest wywóz 1000 l śmieci wyborze najtańszego pojemnika w porównaniu z najdroższym ?







Sorry że tak mało punkciorków ;/;/

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-24T21:30:43+01:00
1) polemnik 250l
2) 10×12=120zł
2×52=104zł
120-104=16zł
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T21:33:23+01:00
1)
500 l - 52 zł
500 l : 100 l = 5 - 5*12 zł = 60 zł
500 l : 250 l = 2 - 2*25 zł = 50 zł - najbardziej się opłaca

2)
1000 l : 250 l = 4 = 4*25 zł = 100 zł - najtańszy
1000 l : 100 l = 10 - 10*12 zł = 120 zł - najdroższy
120 - 100 = 20 zł - różnica
1 5 1
2010-01-24T23:44:50+01:00
100 litrów-12 zł
250 litrów-25 zł
500 litrów- 52 zł


1) Który pojemnik opłaca się wybrać mieszkańcom bloku zamieszkanego przez kilka rodzin?
2)O ile złotych tańszy jest wywóz 1000 l śmieci wyborze najtańszego pojemnika w porównaniu z najdroższym ?



250 - 25
100 - x

x=100*25/250
x=10zł

250 litrów-25 zł (10 zł za 100 litrów)


500- 52
100 - x

x=52*100/500
x=10,4zł

500 litrów- 52 zł(10,4zł za 100 litrów)

a) najkorzystniejszy jest pojemnik 250 litrowy

b) Najtańszy - 10 zł za 100 litrów | 10*10=100 za 1000 litrów
najdrozszy - 12 zł za 100 litrów | 12*10=120 za 1000 litrów


120-100=20zł

jest tańszy o 20 złotych