Odpowiedzi

2009-10-02T17:22:03+02:00
0,3= 3/10
3/10x 28 1/2zł= 3/10 x 57/2=171/20=8,55zł
Odp.: Trzeba zapłacić 8,55zł
1 5 1
2009-10-02T17:22:27+02:00
1kg- 28,50zł
0,3kg- x

x= 0,3kg*28,50zł/1kg
x= 8,55zł

Odp. Za 0,3kg sera należy zapłacić 8,55zł
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-02T17:25:15+02:00
1 kg = 100 dag
0,3 kg = 30 dag

1 dag = 28,50 / 100 = 0,285
30 dag = 0,285 x 30 = 8,55

Za 0,3 kg sera trzeba zapłacić 8,55 zł


Wydaje mi się, że tak to powinno być.
4 5 4