Firma Skrzat produkujaca krasnale ogrodowe wydaje 1500zl miesiecznie stalych oplat za produkcje krasnali,a za każdego krasnala dodatkowo doklada 12zl.
a)ile krasnali wyprodukowano jeżeli calkowity koszt miesieczny produkcji wyniósl 7500zl.
b)ile pieniedzy zyskala firma jeżeli krasnale te sprzedano za 37zl?

3

Odpowiedzi

2009-10-02T17:39:24+02:00
A)
7500zł-1500zł = 6000zł - koszt wyprodukowania krasnali
6000zł/12=500 - wyprodukowali
Odp.: Wyprodukowano 500 krasnali.
b)
500x37zł=18500zł - otrzymali ze sprzedaży
18500zł-7500zł= 11500zł - zysk ze sprzedaży
Osp.: Firma zyskała 11500zł
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-10-02T17:49:18+02:00
A) 7500-1500=6000
6000:12=500 szt
b) 500*37=18500
18500-7500=11000 zysk
1 5 1
2009-10-02T17:49:34+02:00
7500-1500=6000-ilość pieniędzy która została po uiszczeniu stałych opłat
6000:12=500-ilość wyprodukowanych krasnali

37*500=18500-pieniądze uzyskane za sprzedaż krasnali
18500-7500=11000-zysk
2 5 2