Zobacz jak sprytnie Krysia rozwiązała zadanie. za 15 bułek zapłaciła 9,60.
Rozwiąż poniższe zadania w podobny sposób.

15 bułek - 9,60
5 bułek - 3,20 tak rozwiązała Krysia.
10 bułek - 6,40

A to są zadania do rozwiązania.

b) Za 400 g pewnej wędliny zapłacono 8,40 zł. ile kosztuje kilogram tej wędliny ??
c.)Za 3 kg cukierków zapłacono 33,90zł. Ile trzeba zapłacić za 2 kg. tych cukierków.

prosze o odpowiedzi w działaniach:)prosze

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-02T18:52:42+02:00
A)
400g x 5 = 2kg
8,40 x5 - 42 zł -tyle kosztuje 2 kg
42 : 2 = 21 - tyle kosztuje 1 kg ;]

b)
3 : 3 x 2 = 2kg

33,90 : 3 x 2 = 22,60zł - tyle kosztuje 2 kg cukru ;]
1 2 1
2009-10-02T18:55:06+02:00
B) 400g - 8,40 zł (400 : 100 = 4, 8,40 : 4 = 2,10)
100 g - 2,10 zł (1000 : 100 = 10, 2,10 * 10 = 21)
1000g = 1kg - 21 zł
c)3kg - 33,90 zł (3 : 1 = 3, 33,90 : 3 = 11,30)
1 kg = 11,30 zł (2 : 1 = 2, 11,30 zł *2 = 22,60)
2 kg = 22,60 zł