Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-25T17:32:35+01:00
X - cena bloku
y - cena zeszytów

17zł - tyle zapłaciła ola za 3bloki i 4 zeszyty
19zł- tyle zapłacił karol za 5 bloków i 2 zeszyty

3x+4y = 17
5x + 2y = 19 /*-2

3x +4y =17
-10x - 4y = -38

-7x = -21
x=3

3*3 +4y = 17
9 +4y =17
4y=8
y =2

x=3
y=2

Odp: blok kosztuje 3zł a zeszyt 2zł
prosze o naj :)
21 4 21
2010-01-25T17:33:51+01:00
OLA KUPILA 3 BLOKI I 4 ZESZYTY ZA KTORE ZAPLACILA 17 ZL. KAROL KUPIL 5 BLOKOW I 2 ZESZYTY(TAKIE SAME JAK OLA) I ZAPLACL 19 ZL. ILE KOSZTOWAL BLOK, A ILE ZESZYT.
PROSZE O SZYBKIE ODP DAJE NAJ..


B=Blok
Z=Zeszyt

OLA - 3B+4Z=17zł
KAROL- 5B+2Z=19zł/2
2,5B+z=9,5
z=9,5-2,5B

3B+4(9,5-2,5B)=17
3B+38-10B=17
-7B=17-38
-7B=-21/-7
B=3zł


z=9,5-2,5*3
Z=9,5-7,5
z=2zł


Blok kosztował 3 zl, a zeszyt 2 zł
4 3 4
2010-01-25T21:17:12+01:00
X -zeszyty
y- bloki

3y + 4x = 17
5y + 2x = 19

x= 2zł
y= 3 z

no i tyle mozna jeszcze sprawdzenie machnąć
2 5 2