Odpowiedzi

2010-01-25T17:56:39+01:00
4*4,5=18 zł
4,50 * 20% =0,9
4,50 - 0,9 =3,6
18 / 3,6 = 5 Odp. Za tą kwotę można kupić 5 kg cukierków.
2 2 2
2010-01-25T17:58:18+01:00
Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4kg cukierków po 4,5zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za te sama kwotę?

x-kwota pieniedzy (18 zl)
4*4.5=x
18=x

10%*4.5 zł = 45 gr
20%*4.5 zł = 90 gr
cena o 20 % mniejsza - 3.6 zł

18/3.6 = 5
mozna kupic 5 kg.
4 5 4