Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-25T18:08:43+01:00
Święty Jan Maria Vianney urodził się 8 maja 1786 roku w Dardily we Francji. Żył w czasach panowania ostrych prześladowań na wiarę chrześcijańską i kościuł . Prześladowania te trwały w czasie rewolucji francuskiej.
Komunię świętą przyjął po tajemnie w wieku 13 lat. Naukę rozpoczął mając 17 lat. Sakrament bierzmowania przyjął w roku 1807.
Już od najmłodszych lat Jan chciał zostać księdzem prowadził głębokie i pełne dni modlitwy. Po zakończeniu szkoły średniej w Ecully wstąpił do seminarium duchowego. Nauka sprawiała mu dużo kłopotów, trudności i nie było mu łatwo. Jego stan zdrowia pogarszał się. Studia teologiczne rozpoczyna w roku 1813. Udaje mu się to dzięki pomocy proboszcza z Ecylly i dzięki temu zdaje egzamin.
Święcenia kapłańskie otrzymał w 1815 roku . Zostaje wikarym w Ecully.Po pewnym czasie z powodu braku kapłanów zostaje proboszczem w parafii Ars. Ta mała biedna wieś w której jest bardzo mało katolików, ludzie tam żyli w grzechu.
Obojętność religijna była tam tak duża ponieważ na mszach św. w niedziele było tam tylko zaledwie kilka osób. Widział jak grzeszna jest jego parafia postanawia pokutować i modlić się za nią. Pokutował każdego dnia , mało jadł ciągle pościł i spał na gołych deskach. Po pewnym czasie ludzie zaczęli się o tym dowiadywać i postanawiali się nawracać. Pozostał w parafii mimo oszczerstw jakie głosili jego parafianie . Im bardziej był atakowany tym bardziej polecał się Bogu.
Mówił " IM więcej od krzyża uciekasz tym więcej spadnie na ciebie ". Modlił się o umiłowanie cierpienia i każde ofiarował Bogu.


Tutaj masz Przykład
1 1 1