×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Wypisz występowanie, budowe i funkcje:

-chloroplastów
-siateczki wśródplazmatycznej
-aparatu Golgiego
-wakuoli
3

Odpowiedzi

2009-10-03T10:32:52+00:00
Chloroplasty; Pełnią ważną funkcję w procesie fotosyntezy .Otaczają je dwie błony.Wewnętrzna jest pofałdowana i tworzy stosy spłaszczonych pęcherzyków,zwanych granami.Struktury te zawierają zielony barwnik -chlorofil.

Siateczka śródplazmatyczna
siateczka środplazmatyczna to system kanalików i pęcherzyków oddzielomnych od cytoplazmy błoną.Zachodzą w nich rozmaite reakcje chemiczne.Kiedy na powiechrzni siateczki śródplazmatycznej znajdują sie rybosomy,uczestniczy ona w tworzeniu białek.

Aparat Golgiego
Ma postać stosu przylegających do siebie ,spłaszczonych pęcherzyków.Kazda z nich przechowuje i modyfikuje białka wytworzone w siateczce śródplazmatycznej.

ostatniego to ja nie wiem
3 3 3
2009-10-03T10:35:47+00:00
-chloroplastów:ciałka zieleni,występują w komórce roślinnej, zawierają zielony barwnik,w nich odbywa się proces fotosyntezy
-siateczki śródplazmatycznej:komórki roślinne i zwierzęce,inaczej lizosomy,
-aparatu Golgiego:składnik komórkowy
-wakuoli :komórka roślinna,inaczej wodniczka, u roślin zawierarą sok komórkowy, przechowują różne składniki np. białka, cukry, oraz produkty zbędne i wodę
2 1 2
  • lazy
  • Początkujący
2009-10-03T10:39:15+00:00
Chloroplast- związane są z fotosyntezą , jej produktami i barwnikami. Istnieja aw kilku formach , podstawa sa chloroplasty. zawieraja pozajadrowy DNA, wystepujaw komórkach wszystkich fotorofówm.in. u roslin wyzszych.sa otoczone podwojna blona lipidowo-białkowa

siateczka... - układ kanalikow, pęcherzyków i cyster różnej wielkości i kształtów.wystepują w cytoplazmie.wyróznia się dwa rodzaje siateczki... szorstką i gładką.dzieli cytplazme na obszaryo różnej aktywności chemicznej.stanowi magazyn wapnia w komórce.


aparat....- złozony jest z dikiosomów.cysterny są ograniczone pojedynczymi błonami lipidowo-białkowymi.funkcje to gromadzenie,segregowanie i ostateczna modyfikacja produktu białkowego,przed wydzieleniem go przez komórke na zewnatrz.

wokuola- służy do trawienia cząstek pokarmowych pobranych do wnętrza komórki.posiada funkcje wydalnicze.
2 3 2
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci