Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-25T20:13:32+01:00
Tem vzłowiek jest wysoki .Dużo zbudowny i muskularny.Jego oczy sa niebieskie jak krople wody.Ma pysie na twarzy.Jest bardzo odważny.Np umie pływac jeżdzić konno,szczelać z kuszy i łuku.Jego włossy sa koloru brunatnego na jeża.
Ma pieki na twarzy.
2010-01-25T20:16:56+01:00
Główną bohaterką powieści Lucy Moud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” jest jedenastoletnia Ania Shirley, która urodziła się w Nowej Szkocji. Jej rodzicami byli Wolter i Berta Shirley. Zmarli na febrę, gdy Ania była jeszcze mała. Oboje byli nauczycielami. Bohaterka po ich śmierci mieszkała w domu dziecka i u przypadkowych ludzi, którzy wcale jej nie kochali. Dopiero na Zielonym Wzgórzu, mieszkając u rodzeństwa - Maryli i Mateusza 0 poznała smak miłości i bezpieczeństwa.
Ania to szczupła dziewczynka o jasnej, pokrytej piegami twarzy. „Jej usta były duże, podobnie zresztą jak i oczy, które przybierały to zieloną, to znów szarą barwę, zależnie od nastroju i padającego na nie światła”. Ania uważała, że ma ładny i zgrabny nosek. Nie podobały się jej natomiast swoje rude włosy, miała na ich punkcie prawdziwą obsesje - chciała, żeby były kasztanowe. Maryla ubierała Anię w skromne, proste i brzydkie sukienki, które sprawiały, że sylwetka dziewczynki stawała się jeszcze chudsza.
Ania była bardzo pracowita – pomagała Maryli w pracach domowych. Od dziecka również opiekowała się dziećmi. Dziewczynka była koleżeńska, miła i życzliwa. Zawsze można było na nią liczyć. Dzięki swej uczciwości i wesołości, a także wybuchowego temperamentu szybko zdobywała sympatię otoczenia. Jej najlepszą przyjaciółką była Diana Barry.
Miała bogatą wyobraźnię, potrafiła godzinami siedzieć zamyślona i pogrążona w marzeniach. Była bardzo mądra i ambitna. Dobrymi ocenami i sukcesami w nauce sprawiała chlubę swoim opiekunom – Maryli i Mateuszowi. Postanowiła by najlepszą uczennicą w szkole. Rywalizowała z Gilbertem o lepsze oceny. Wspaniale recytowała wiersze. Posiadała niezwykłą zdolność wyrażania swoich uczuć i myśli za pomocą słów. Kochała przyrodę. Nadawała roślinom imiona, by choć trochę upodobnić je do ludzi. Była jednak trochę konfliktowa, szczególnie gdy ktoś wyśmiewał się z jej wyglądu.
Moim zdanie Ania to bardzo barwna postać. Wiele bym dała (dał), by mieć taką przyjaciółkę.