Odpowiedzi

2010-01-26T14:48:02+01:00
Higiena ciazy to nic innego jak dbanie o zdrowie, dore samopoczucie, dobry wizerunek.
Podczas ciazy nalezt dokladnie przestrzegac higieny na zewnatrz jak i wewnatrz.
Higiena ciazy jest bardzo wazne dla matki, jak i dla nienarodzonego jeszcze dziecka. To w jaki sposob przyszla matka dba o sobie, o swoje zdrowie, o swoje samopoczucie-to wszytsko ma wplyw na jej dziecko. . dobry spospbem na ciaze sa sa spotkania, spacery oraz kapiele relaksujace..
Pijac alkohol, palac papierosy(nawet nie wielkie ilosci),lub biorac inne gorsze uzywki, to wszytsko ma wplyw na to, jakie to dzecko sie urodzi(jego zdrowie, jego budowa itp..) Uważa się, że kobieta w ciąży nie musi rezygnować z uprawiania różnych dyscyplin sportowych takich, które nie zagrażają ciąży jak również nie nadwyrężają fizycznie i pod warunkiem, że ciąża przebiega prawidłowo. W szczególności nie wolno (nawet jak ciąża przebiega prawidłowo) uprawiać sportów ekstremalnych, jazdy na nartach, jazdy konno, łyżwiarstwa. Można natomiast chodzić na spacery na świeżym powietrzu, pływać, uprawiać gimnastykę dla kobiet w ciąży. Można również chodzić do sauny (siadając spokojnie na dolnych stopniach) ale tylko do 7 miesiąca ciąży.
jesli chodzi o objawy ciazy to jest ich naprawde duzo i o objawach mozesz poczytac na internecie...uwiez mi ze objawy podczas ciazy, to nie zawsze sa(najpopularniejze)-wymioty, zle sampooczucie(podczas ciazy mozna czuc sie naprawde dobrze).... wiem cos o tym , uwiez mi:-)
poprostu objawy ciazy zalezya od czlowieka, od jego organizmu, gdyz kazdy organizam czlowieka reaguje incazej np na ciaze.
3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-26T14:52:22+01:00
Higiena ciąży :
- to dbanie o zdrowie, dobre samopoczucie i kondycję
- ważna jest czystość ciała na zewnątrz jak i czystość w jego wnętrzu.
-pijąc alkohol i paląc papierosy podczas ciąży wyrządza się straszną krzywdę rozwijającemu się dziecku
- podczas kąpieli temperatura wody nie powinna przekraczać 36 stopni
- bardzo ważna jest też higiena jamy ustnej (zęby)
- spokój fizyczny i psychiczny
Objawy ciąży :
- brak miesiączki
- nudności ,mdłości i zgaga
- powiększenie, obrzmienie piersi
- wzmożony apetyt lub odwrotnie – utrata łaknienia, lub tzw. zachcianki.
- zawroty głowy w pierwszym okresie ciązy
7 4 7