Odpowiedzi

2009-10-06T09:54:05+02:00
Kobieta to (jak podkreśla Mulieris dignitatem) cud stworzenia i matka .Musi zachować swoją godność osobistą i wewnętrzną by szanować jej rolę w świecie.
Już Maryja spełniała swoje powinności wobec Boga, nie chcąc jednocześnie urazić swojego męża, którego kochała i nie pragnęła by obowiązek posłuszeństwa wobec Boga .To ciepło kobiety jest potrzebne by powołać do życia nowego człowieka. Nawet Ewa, która odrzuciła dobroć boga na rzecz wiedzy, staje się matką świata, matką nowych ludzi-to ona stwierdza” Otrzymałam mężczyznę od Pana” przy narodzinach dziecka. Grzesznica Ewa otrzymała więc ważne zadanie od Stwórcy. Każda kobieta-matka ofiaruje swoim dzieciom co ma najcenniejsze-samą siebie. Jej przywiązanie do dziecka jest znacznie bardziej złożone niż miłość ojca, wynika ono już z pierwszych chwil życia potomka.
Godność kobiety ma ujście w miłości. Jej siłą, jej prawdą jest ważne zadanie od Boga-zawierzenie życia nowego dziecka bożego właśnie jej. Nie można zapominać o tej niezatartej prawdzie odkrytej przed samą niewiastą.
Kobieta ze spokojem przyjmuje ciężar powinności matki, nie uważa tego za nic nadnaturalnego. Jest to niezwykle ważne, by kobiecie brzemiennej pomagać, bo ma do spełnienia misję Bożą.
Dla kobiety najważniejsza jest „największa jest miłość”, obyśmy i my tak uważali.
6 4 6