Odpowiedzi

2010-01-26T20:17:49+01:00
Jestem zdania iż,nazizm i komunizm są to ideologie pogardy i śmierci.W pełni zgadzam się z sformułowaniem zawartym w temacie, ponieważ ideologia ta doprowadziła do prześladowań i morderstw wśród ludzi.
Pierwszym argumentem jest to, że niektóre kraje uważają się za lepsze i gardzą tymi które są słabsze i biedniejsze.Przekonani, że mają rację dążyli do doskonałości i coraz bardziej się w tym pogrążali.
Następnie pragnę przedstawić fakt, iż w świecie zapanowało zło jakim jest komunizm.Nie było wolności słowa ani czynu. W Wielu krajach trwały prześladowania chrześcijan i najazdy na miasta lub wsie.
Zarówno nasizm jak i komunizm wzbudzały terror. Zabijano tysiące niewinnych ludzi w tym dzieci. Liczyło się tylko pochodzenie człowieka. Osoby które przyjechały z innych krajów były często wyszydzane a nawet torturowane i zabijane.
Ludzie byli traktowani ze względu na bogactwo i stanowiska w których zasiadali a nie zważano na prawdę, dobro i sprawiedliwość.
Jak wynika z powyższych argumentów nasizm i komunizm są ideologami śmierci i pogardy. W ten sposób na świecie zginęło tysiące niewinnych ludzi.
6 3 6
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-26T21:29:16+01:00
W tej rozprawce postaram się udowodnić, że nazizm i komunizm to ideologie pogardy i śmierci.
Nazizm to inaczej niemiecki faszyzm. Jest to zbrodnicza doktryna i nacjonalistyczny ruch polityczny stworzone przez Adolfa Hitlera. Nazywali się oni rasą aryjską, lepszymi ludźmi. Niszczyli wspaniałe dziedzictwa kulturowe i historie okupowanych krajów. Zaciekle dążyli do zwycięstwa.We wszystkim musieli być najlepsi. Nazizm doprowadził do masowych mordów na Żydach.
Drugą ideologią pogardy i śmierci jest komunizm. Zaprowadzał on nowy porządek w funkcjonowaniu niezależnych państw.
W tamtym czasie nie można było się bezpiecznie poruszać po ulicach. Ludzie pracowali w ciężkich warunkach . Wrogów politycznych zabijano lub wywożono na Sybir. Wszystko trzeba było budować od początku, od zera.
Podsumowując, zgadzam się z tym, że nazizm i komunizm to ideologie pogardy i śmierci. I mam nadzieję, że ta histori drugi raz się nie powtórzy.
9 2 9