Odpowiedzi

2010-01-27T17:06:32+01:00
4,50 zł - kg truskawek
3,50 zł - kg jabłek

1¹/⁵ = 1,2
1,2kg*4,50zł = 5,40 zł - koszt truskawek

2½ = 2,5
2,5kg*3,50zł = 8,75zł - koszt jabłek
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-27T17:08:43+01:00
Jeden i jedna piąta= 1, 2
1,2 * 4, 5= 5, 40 ZŁ
2,5 * 3, 50=8, 75 ZŁ
5, 40 + 8, 75= 14, 15 ZŁ
ODP. nALEŻY ZAPŁACIĆ 14, 15 zł za owoce.
ps, mam nadzieje że pomogłam życze powodzenia na lekcjach matematyki.
2 5 2