Hej mam zadania do rozwiązania pomożecie ??PROSZĘ to sa ułamku
1.kg sera kosztuje 15,50 zł.ile kosztuje 1 i 3/4 (jedna cała i trzy czwarte)kg sera
2.2/5 kg szynki kosztuje 9,80 zł.ile kosztuje kg tej szynki
3.1,25 jabłek kosztuje 2.10 ile kosztuje kg jabłek
4.1kg winogron kosztuje 9,80 ile kosztuje 2 1/2 ( dwie całe i jedna druga)kg
5.5 kg ziemniaków kosztuje 6,20zł ile kosztuje kg ziemniaków
6.1 1/5 (jedna cała i jedna piąta )pomarańczy kosztuje 4,80 zł. ile kosztuje kg pomarańczy ??
7.rajd rowerowy liczył 90 km i składał się z 3 etapów . 1 etap stanowił 2/5 (dwie piąte)całej trasy a drugi 1/3 (jedna trzecia)całej trasy .jaka była długosć kolejnych etapów tego rajdy ?? Jaką cześcią całej trasy był 3 etap ??

prosze zróbcie kilka nie muszą być wszystkie tylko te które umiecie prosze!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-27T17:06:58+01:00
1)1kg-15,50zł
1i3/4-x
x=ok.27zł

2)0,4kg-9,80zł
1kg-x
x=24,5zł

3)1,25kg-2,10zł
1kg-x
x=1,68zł

4)1kg-9,80zł
2,5kg-x
x=24,5zł

5)5kg-6,20zł
1kg-x
x=1,24zł

6)1,20kg-4,80zł
1kg-x
x=4zł

7)
I etap= 2/5*90=36km
IIetap= 1/3*90=30km
IIIetap=90-66=24km=4/15 całej trasy