Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-27T17:05:06+01:00
Ostatnio omawianą lekturą w mojej klasie był `Mały Książę`. Opowiada on historię uczuciowego chłopca. W powieści tej ukazane są najważniejsze uczucia. Przyjaźń, miłość, zrozumienie. Zainteresowaniami Małego Księcię były podróże, poszukiwania przyjaciół, obserwowanie zachodów słońca. Co do wędrówek, chłopiec odbył ich bardzo dużo. Odwiedzał pobliskie planety, poznawał nowych ludzi. Na swojej malutkiej przestrzeni zajmował się tym, co było dla niego najważniejsze. Wycinał krzewy baobabów, gasił wulkany i czynność podstawowa: opiekował się Różą. Kim ona była? To przyjaciółka chłopca. Mały Książę opiekował się nią najlepiej jak tylko potrafił. Chronił ją, podlewał, osłaniał kloszem, dotrzymywał jej towarzystwa, znosił jej humory. Kwiat ten, mimo swej wielkiej wrażliwości potrafił być zazrozumiały, kapryśny, dumny z siebie. Mały Książe tolerował wszystkie waty i zalety Róży. Łączyła ich wyjątkowa przyjaźń. Jak widać, powieść ta jest niezwykle fascynująca. Aby poznać bliżej historię chłopca i kwiatka należy sięgnąć po tę książkę. Serdecznie ją polecam. Jest to jeden z najlepszych utworów, jakie dotychasowo miałam okazję przeczytać.
87 3 87
2010-01-27T19:01:07+01:00
"Mały Książę" autorstwa Antoine'a de Saint - Exuperyeg'o jest książką, której głównym tematem są problemy ludzi współczesnych. Bohaterem książki jest chłopiec, podróżujący po różnych planetach. Na każdej z nich spotkał innego człowieka i miał o nim swoje zdanie. Król pragnął władzy, chciał by ludzie byli mu poddani. Człowiek próżny, chciał abe ludzie zwracali na niego uwagę, jednak nic w tym celu nie robił.Pijak wstydził się swojego nałogu, jednak pił dalej.Biznesmen liczył coś, czego nie posiadał a latarnik był człowiekiem zapracowanym, który mimowolnie wykonywał swą pracę, której poświęcał ogrom czasu.Każdy napotkany człowiek miał jakąś wadę; jeden był próżny a inny znów patrzył na świat, tylko pod względem wartości materialnych.Wniosek małego księcia na temat dorosłych był jasny, byli bezmyślnymi i chciwymi zarozumialcami.
Całkowicie popieram wnioski jakie bohater wysnuł na temat dorosłych i zgadzam się z jego zdaniem. Lektura bardzo mi się podobała, ponieważ odkrywała ona najgorsze wady ludzi, pomagła im zrozumieć co tak naprawdę robią źle. Uważąm, że wielu ludzi na świecie posiada odkryte przez Małego Księcia wady, a prawie wszyscy dorośli posiadają choć jedną z nich. Mnie podobnie jak bohatera książki denerwuje głupota ludzka i ich skłonność do zazdrości i nienawiści. Uważam, że dorośli coraz częściej są nierozsądni, oraz nie potrafuą panować nad swymi złymi emocjami. Są obecnie bardzo pochłonięci pracą i przez to brakuje im czasu dla najbliższych.
94 3 94