Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-27T17:40:17+01:00
X-cena czekolady
y=x+1-cena butelki soku
4x+2y-cena za zakupy
17-cena za zakupy

y=x+1
4x+2y=17

y=x+1
4x+2(x+1)=17

y=x+1
4x+2x+2=17

y=x+1
6x=17-2

y=x+1
6x=15/:6

y=x+1
x=2,5

y=2,5+1
x=2,5

y=3,5zł
x=2,5zł

licze na naj
1 5 1
2010-01-27T17:41:09+01:00
X - czekolada
y - butelka soku

4x+2y=17
y=x+1

4x+2(x+1)=17
y=x+1

4x+2x+2=17
y=x+1

4x+2x=17-2
y=x+1

6x=15/:6
y=x+1

x=2,5
y=2,5+1

x = 2,50 zł
y = 3,50 zł


Odp: Jedna czekolada kosztuje 2,50zł a butelka soku 3,50zł

2010-01-27T17:42:57+01:00
X- cena jednej czekolady
Y- cena jednej butelki
4x+2y= 17zł
x+1=y
4x+2(x+1)= 17zł
6x=17zł-2zł
6x=15zł /:6
x= 2,50zł
y=2,50zł+1zł
y= 3,50zł
Jedna czekolada kosztuje 2,50zł a jedna butelka 3,50zł