Pani Ania kupiła pomarańcze banany i gruszki. Pomarańcze ważyły 0,6 kg banany 1,25 kg a gruszki 0,4 kg. Ile złotych zapłaciła pani Ania za owoce ?
na obrazu sa gruszki pomarańcze i banany banany kosztują 3,20 gruszki 7,45 a pomarańcze 4,35

3

Odpowiedzi

2010-01-27T18:07:33+01:00
Banany:
1 KG - 3,2 zł
1,25 KG - x
x=3,2*1,25=4
Pomarańcze:
1 KG - 4,35
0,6 KG - x
x=0,6*4,35=2,61
Gruszki:
1 Kg - 7,45
0,4kg - x
x= 0,4*7,45=2,98

4+2,98+2,61=9,59

Odp.: Pani Ania zapłaci 9,59 zł.
4 4 4
2010-01-27T18:07:44+01:00
Pomarańcze - 0,6kg * 4,35 zł=2,61 zł
Banany - 1,25kg * 3,20zł=4zł
Gruszki - 0,4kg * 7,45zł=2,98zł

2,61 zł + 4zł + 2,98zł = 9,59 zł

Odp: Pani Ania za owoce zapłaciła 9 zł 59 gr.
7 4 7
2010-01-27T18:09:46+01:00
0,6x4,35=2,61
1,25x3,20= 4
0,4x 7,45= 2, 89
2,61+4+2,89= 9,5 zł
3 3 3