Odpowiedzi

2010-01-27T18:15:05+01:00
X - wiśnie
y - czereśnie

{- tak będę zaznaczała klamerki w układzie równań, jeśli pod spodem coś jeszcze jest tzn, ze jest podwójny :)

{4x=3y
2y+x = 11
{x+ 11-2y
4x=3y
{x=11-2y
4*(11-2y) = 3y
{x=11-2y
44-8y=3y
{x=11-2y
11y=44/11
{y=4
x=3

odp: wiśnie kosztują 3 zł, a czereśnie 4zł :)
13 4 13