Odpowiedzi

2010-01-27T18:52:31+01:00
0,45kg- 2,25 zł
1kg- x
x= 2,25*1/0,45=5
odp. kilo pomidorów kosztuje 5 zł.


napewno dobrze sprawdzona metoda, sprawdzone przez siostre co jest na studiach matematycznych
1 5 1
2010-01-27T18:53:41+01:00
45 dag kosztuje 2,25
1kg kosztuje 2,25:4,5 czyli 50 groszy