Odpowiedzi

2010-01-27T18:59:34+01:00
X - cena brzoskwiń
0,9x - cena śliwek
2 razy 0,9x + x = 14
1,8x + x = 14
2,8x = 14
x = 14/2,8 = 5
0,9x = 5 razy 0,9 = 4,5
odp
cena brzoskwiń = 5 zł
cena śliwek = 4,5 zł
1 2 1
2010-01-27T18:59:49+01:00
Śliwki- 0.9x= 0,9•5= 4,5
brzoskwinie- x=5
2•0,9x+x=14
1,8x+x=14
2,8x=14/:2,8
x=5
1 2 1
2010-01-27T19:01:44+01:00
Śliwki są o 10% tańsze od brzoskwiń.Dwa kilogramy śliwek i 1 kg brzoskwiń kosztuje 14zł. Znajdź ceny za 1kg obu rodzajów owoców.
0,9 x- śliwki
x- brzoskwinie

2*0,9x+x=14
1,8x+x=14
2,8x=14/:2,8
x=5- śliwki
5*0,9=4,5 - brzoskwinie
1 2 1