1. Na rysunku przedstawiono plan pewnego mieszkania . Jaką powierzchnię ma zaznaczone pomieszczenie zaznaczone niebieskim kolorem ?

( rysunek dodałam w załączniku )

2.
a) Wykładzina Alik ma 2,4m szerokości w kosztuje 36,60zł za 1m bieżący . Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny ?

b) Wykładzina Bielik ma 2,5m szerokości i kosztuje 14,80zł za 1m kwadratowy . Ile kosztuje metr bierzący tej wykladziny . ?


DAM NAJ !! ; ))
PROSZE SZYBKO !!!!!!!!!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-27T21:01:16+01:00
Zad.2
1x 2,4 = 2,4 m²
2,4m² = 36,60zł
1m² = x

1*36,60zl : 2,4 = 36.60zł : 24m² = 15,25 zł

odp. Metr kwadratowy wykładziny kosztuje 15,25 zł.

Zad.3
1m²--14,80 zł
2,5m²-- x

x=14,80*2,5/1
x=37 zł

odp. Metr bieżący wykładziny kosztuje 37 zł.

Zad.1 nie zawiera załącznika
3 4 3