Odpowiedzi

2009-10-04T15:45:36+02:00
0,3 kg = x
1 kg = 4,89 zl

x = 4,89 * 0,3 : 1
x = 1,467
x = 1,47 zł

odp. 0, 3 kg bananów zapłacono 1,47 zł
2009-10-04T15:46:53+02:00
1kg- 4,89 zł
0,3 kg - x zł
x = 1,467 zł = 1,47
2009-10-04T15:57:06+02:00
Moim zdaniem trzeba:
4,89*0,3=1,4
A po zaokrągleniu 2zł