Kasia i Jurek obchodzi w 1998r. złote gody czyli 50-leci małżeństwa w którym roku?

równik ma długość ok. 40000k,. Stefan od osmu lat przebiega codziennie 15km. czy pokonał już trasę równa długości równika ?

w ciągu jednej godz. liczba ludzi na Ziemi zwiększa się średnio o 8400osob. o ile więcej bd ludzi an ziemi za rok ?

najwięcej czasu w kosmosie przebywał Andrzej łącznie 747dni i 14 godzin. . ile to godzin.

kometa pojawia się co 76 lat ostatni raz widziano ja w 1986r. ile lat bd miało 10 letnie dziecko gdy ona sie znowu pojawi?

planeta Merkury wykonuje pełny obrót słońca w czasie gdy na ziemi mija 88 dni rok merkuriański liczy zatem 88 dni oblicz ile lat merkuriańskich masz teraz ?

Iza śpi przeciętnie 8 godz. w ciągu doby ile godzin przesypia w ciągu całego roku ile to dni


Wiesiek kopił 25 odtwarzaczy w cienie 1375 ZL za sztukę kiedy udało mu się je wszystkie sprzedać obliczył ze przyniesiony mu one 4450 zł zysku ile kosztował odtwarzacz w sklepie Wieśka ?


Marcin wygrał 1754300 zł dziesiętna cześć tej kwoty przeznaczył na cele charytatywne z pozostałej części spłacił długi w wyskosci 67500 zł i podarował każdej z 3 córek po 225000zl. ile pieniędzy z wygranej zostalo Marcinowi

do wyprodukowania 30kg. masła mleczarnia zużywa 750 l. mleka ile l. mleka zużyje ta mleczarnia do wyprodukowania 120 kg. masła


na wadze SA 3 dóże pudla i 8 małych jedno małe wazy 38g. ile wazy dużę pudaleko


Wiktoria zakupiła kino domowe w sklepie zapłaciła 345zl. a pozostała kwotę rozłożono jej na 12 rat po 289 zł jaki był łączny kosz kina domowego ?

występ zespołu cieszył się powodzeniem sprzedano 850 biletow ulgowych po 19 zl bilety normalne były w cenie 25 zl i sprzwdanoo ich 570 więcej niż biletów ulgowych zespól otrzymał polowe kwoty za sprzedaży biletów ile zarobił zespól

Daje duzo pkt. ale proszę o odpowiedzi i działania

3

Odpowiedzi

2010-01-28T14:57:36+01:00
Równik ma długość ok. 40000k,. Stefan od osmu lat przebiega codziennie 15km. czy pokonał już trasę równa długości równika ?
1rok- 365dni
8*365=2920
2920*15=43800
43800>40000
Pokonal ...

w ciągu jednej godz. liczba ludzi na Ziemi zwiększa się średnio o 8400osob. o ile więcej bd ludzi an ziemi za rok ?
1h-8400osob
1 dzien - 8400*24=201600
201600*365=735840000

najwięcej czasu w kosmosie przebywał Andrzej łącznie 747dni i 14 godzin. . ile to godzin.
1dzien- 24h
747/24=17928
17928+14=17942

kometa pojawia się co 76 lat ostatni raz widziano ja w 1986r. ile lat bd miało 10 letnie dziecko gdy ona sie znowu pojawi?

Mamy rok 2010, pojawila kometa sie w 1986 czyli 24 lata temu
76-24=52
Pojawi sie za 52 lata, dziecko wtedy bedzie mialo 52+10 czyli 62lata

Wiesiek kopił 25 odtwarzaczy w cienie 1375 ZL za sztukę kiedy udało mu się je wszystkie sprzedać obliczył ze przyniesiony mu one 4450 zł zysku ile kosztował odtwarzacz w sklepie Wieśka ?
1375/25=55 - cena za szt

4450+1375=5825
5825/25=233

do wyprodukowania 30kg. masła mleczarnia zużywa 750 l. mleka ile l. mleka zużyje ta mleczarnia do wyprodukowania 120 kg. masła

120/30=4
750*4=3000

Wiktoria zakupiła kino domowe w sklepie zapłaciła 345zl. a pozostała kwotę rozłożono jej na 12 rat po 289 zł jaki był łączny kosz kina domowego ?
345+12*289=3813

2010-01-28T17:17:33+01:00
Jesli w ktorym roku sie pobrali. to:
w 1948

15*(8*365+2)=
15*2922=43830km
<wliczylam lata przestepne>
przebiegl wiecej niz rownik.


24*365=8760
8760*8400=73584000
o 73584000 ludzi


747*24=17928
17928+14=17942

kometa pojawia się co 76 lat ostatni raz widziano ja w 1986r. ile lat bd miało 10 letnie dziecko gdy ona sie znowu pojawi?

Mamy rok 2010, pojawila kometa sie w 1986 czyli 24 lata temu
76-24=52
Pojawi sie za 52 lata, dziecko wtedy bedzie mialo 52+10 czyli 62lata

Wiesiek kopił 25 odtwarzaczy w cienie 1375 ZL za sztukę kiedy udało mu się je wszystkie sprzedać obliczył ze przyniesiony mu one 4450 zł zysku ile kosztował odtwarzacz w sklepie Wieśka ?
1375/25=55 - cena za szt

4450+1375=5825
5825/25=233

do wyprodukowania 30kg. masła mleczarnia zużywa 750 l. mleka ile l. mleka zużyje ta mleczarnia do wyprodukowania 120 kg. masła

120/30=4
750*4=3000

Wiktoria zakupiła kino domowe w sklepie zapłaciła 345zl. a pozostała kwotę rozłożono jej na 12 rat po 289 zł jaki był łączny kosz kina domowego ?
345+12*289=3813
2010-01-28T17:55:16+01:00
1.1998-50=1948
Odp.:Nie wiem o co chodzi ale ślub wzięli w 1948.
2.8*365dni=2920dni
15*2920=43800
odp:tak
3.24godziny*365dni=8760godzin
8760*8400=73584000osób
4.24*747+14=17942godzin
5.76+10=86lat
6.88*twój wiek=oblicz bo niewiem ile masz lat
7.8*365=2920 2920:24= w przybliżeniu 121 i pół dnia
8.25*1375=34375zł 34375+4450=38825zł 38825zł:25=1553zł
9.nie umiem
10.750*4=3000l mleka
11.nie umiem
12.345zl+12*289=3813zł
13.850*19+(850+570)*25=16150+35500=51650 51650:2=25825zł
błagam o naj:)