Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T16:52:34+01:00
1¾ = 1,75

1,75 kg = 9,80zł
1 kg = x

i mnożymy na krzyż:

1 * 9,80 = 1,75 * x

x= 9,80 / 1,75

x= 5,60 zł
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2010-01-28T16:53:52+01:00
Szukane:
? - ile kosztuje kilogram winogron

Rozw:
9,8 : 1 i 3/4
9,8 : 1,75 = 5.6


Odp: Kilogram winogron kosztuje 5,60 zł:)
1 5 1