Zad1 kupujac jeden zeszyt,płacimy za niego 2,40.przy zakupie co najmniej 100 zeszytow otrzymujemy rabat w wysokosci 5%.Oblicz,jaka maksymalna liczbe zeszytow mozemy nabyc za 300 zl
zad2za 3 kg jablek i 4 kg gruszek zapłacono 55zł.Jaka jest cena 1kg jablek i 1 kg gruszek,jesli cena gruszek jest 2 razy wieksza od ceny jablek?

zad3rozwiaz nierownosc (x-4)(x+4)<2(x+2)²-(x-2)².rozwiaz zaznacz na osi liczbowej podaj liczby ujemne spełniające tę nierówność.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T21:23:51+01:00
1) 10 zeszytów -> 24 zł
100 zeszytów -> (2,40*100)= 240 --- 100 %
x ---- 95%
x = 240*95 / 100 = 228
110 zeszytów - > 252zł
130 zeszytów -> 300 zł