1.Ania i Wojtek dostali od mamy taka samą kwotę pieniędzy na drugie śniadanie. Wojtek kupił dwie bułki i herbate, a Ania kupiła bułkę i dwie herbaty. Wojtkowi zostało 50 gr,a Ani 1,40zł Herbata kosztowała 90 g. Ile kosztowała jedna bułka?

2

Odpowiedzi

2009-10-04T19:44:04+02:00
X - kwota jaką dostali
y - cena bułki

x - (2y + 90)= 50
x - (y + 180)= 140

x= 180 gr = 1,8zł

Odp. Bułka kosztowała 1,8 zł
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-10-04T21:24:31+02:00
ANIA:
1,4 TYJE JEJ ZOSTALO
0,9=HERBATA
0,9=HERBATA
X= BULKA

WOJTEK:
0,5 TYLE MU ZOSTALO
0,9=HERBATA
X=BULKA
X=BYLKA

0,9X2=1,80

1,4+0,9+0,9+1,8=5 ZL 0,5+0,9+1,8+,18=5 ZL
JEDNA BULKA KOSZTOWALA 1,80 ZL