Rodzaj Ciasta(cena za sztuke):Paczki-1,30zl, Drozdzowki-1,40zl,Ciastka Francuskie -1,60zl
Rodzaj Ciasta(cena za 1kg):Szarlotka- 22,10zl,Sernik-21,70zl,Strucel-18,30zl
Lody (cena za galke):Waniliowe,Czekoladowe,Truskawkowe-1,60zl

Zadania:
1.Mama Marty poszla do cukierni ,,Ptys". Kupila 5 paczkow,2 ciastka francuskie, 4 drozdzowki oraz 40dg sernika.Ile Zaplacila za zakupy?

2.Krzys kupil 4 galki lodow truskawkowych dla siebie i , 2 galki lodow czekoladowych dla brata . Zaplacil banktotem o nominale 20zl ile reszty otrzymal?

3.Pan Zamowil 500 paczkow na firmowe przyjecie . Otrzymal rabat w wysokosci ¹₁₀ wartosci zakupionego towaru. Ile Zaplacil Pan ?

4.Wyprodukowanie galki lodow kosztuje 90gr. Cukiernia w ciagu tygodnia wyprodukowala i sprzedala 2200 galek lodow . Ile Zarobila w Tym czasie ?

Prosze o Dzialania

2

Odpowiedzi

2010-01-28T23:56:32+01:00
1) całkowity koszt 23,98zl
2) reszty 10,4zl
3) po 10% rabacie 585zl
4) zysk w wysokości 1540zl
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-28T23:59:45+01:00
1 5*1,30=6,50
2*1,60=3,20
4*1,40+5,60
40dkg sera=8 zł i 98zł
zakupy =23,98

2 1,60*6=9,60 20-9,60=10zł 40gr reszta

3 5oo*1,30+65,ooo
65,000-10%
65-6,50=58,50

4 2200*90=198,000
160*2200=3520
198,000-35220=1540
1540 zł zarobiła fabryka
2 2 2