Napiszcie mi rozprawke na temat "Mały Ksiąze"-baśń o pięknych uczuciach !Wstep :
Przedstawienie postaci
Rozwiniecie:
1.Jak przedstawiona jest w baśni przyjaźń narratora i Małego Księcia
a) dlaczego się zaprzyjaźnili
b) przejawy tej przyjaźni
c) jak pilot odnosił się do rewelacji Małego Księcia które pozwoliły mu poznać zycie dziecka
2. Efekty przyjaźni
a) poszukiwanie wody
b) obawa przed żmiją
c) rozpacz z powodu rozstania
3. Czego nauczyła Księcia przyjaźń z lisem
a) na czym polega sens przyjaźni i miłości
b) sekret lisa
Zakonczenie:
Proszę o napisanie tego lub krótkie wypowiedzi na wszystkie punkty :):):)

1

Odpowiedzi

2010-01-29T15:12:46+01:00
Uczucia to coś czego nie potrafimy dotknąć, spróbować ale za to może my je poczuć czasami nawet bardzo mocno. W książce Mały książę są one ukazane pod wieloma symbolami, lecz da się je w prosty sposób rozszyfrować. Moiom zdanie to prawda że ta baśń jest o pięknych uczuciach.
Dobrym przykładem jest przyjaźń pilota z Małym Księciem. Od pierwszego spotkania Książę postanawia szczerze rozmawiać z pilotem. Opowiada mu o swoich przeżyciach, odczuciach i przygodach. Pilot starał się rozumieć Małego Księcia pomagał mu zrozumieć świat dziecka.
Bardzo ładnie przedstawia uczucia wątek dorastającego Księcia do miłości do swej Róży. Książę nie wiedział na początku czy jego uczucia do Róży są tak silne aby przerodziły się w miłość. Lecz po rozmowie z lisem, który powiedział mu bardzo ważną rzecz. "Na świecie jest wiele róż, ale ty masz swoją jedyną i ona jest dla ciebie wyjątkowa dlatego że ją oswoiłeś".
Myślę że dobrym przykładem jest spotkanie chłopca ze żmiją. W pierwszej chwili Książę przestraszył się żmiji , bo jak wiadomo jest ona symbolem przebiegłości i jest niebezpieczna. Po krótkiej rozmowie z nią uświadomił sobie, że jest ona dla niego bardzo potrzebna, że to ona pomoże mu wrócić do jego ukochanej.
Myślę że ta książka zawiera wiele uczyć tych dobrych i złych, ale jednak przeważa tu miłość, która dla niektórych z nas może byc nie zrozumiała ale jednak to jest miłość "wierna i do końca życia"
4 2 4